Jak wybrać praktyczne majtki damskie?

Kiedy wybiera się zestaw zmysłowej bielizny do sypialni, nie trzeba specjalnie martwić się tym, czy będzie on wygodny – przecież nie będzie miało się go na sobie zbyt długo. Jednak jeśli chodzi o majtki do noszenia na co dzień, wygoda jest jeszcze ważniejsza niż wygląd – choć na szczęście nie trzeba między tymi dwoma walorami wybierać, gdyż wybór majtek damskich jest tak duży, że z łatwością można wybrać i piękne, i komfortowe w użytkowaniu.

Jaki fason?

Pewnie każda pani ma swoje preferencje dotyczące rodzaju majteczek, ale jeśli mają być one przede wszystkim wygodne, to na pewno lepszym wyjściem będą praktyczne figi damskie z bawełny niż seksowne szorty wykonane w całości z koronki czy tym bardziej stringi. Takie majteczki warto zostawić sobie na specjalne okazje, na przykład na imprezy, gdy nie nosi się ich całego dnia. Na co dzień najlepsze będą bardziej zabudowane fasony, które nie będą stwarzać dyskomfortu. Ważne jest też, by wybierać majtki damskie w odpowiednim rozmiarze, gdyż za duże mogą niewygodnie się zsuwać czy być nieprzyjemnie luźne, zaś za małe będą zbyt niskie, co jest niebywale niewygodne, albo będą boleśnie wpijać się w ciało.

Ważne materiały

Ogromne znaczenie ma też to, z jakich materiałów wybiera się bieliznę. Najbardziej pożądane są oczywiście naturalne materiały, jak bawełna czy bambus. Jeśli nosi się majtki ze sztucznych materiałów, trzeba się w tym ograniczać. Nie tylko bowiem powoduje to dyskomfort i może prowadzić do pojawiania się odparzeń, zwłaszcza w upał. Nosząc takie nieprzewiewne, sztuczne majtki, można też zwiększyć ryzyko infekcji intymnych.