Jak wybrać dobre mukluki?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór butów na zimę jest zdecydowanie trudniejszym wyborem niż jeszcze kilkanaście lat temu. Nie wszystkie kobiety wiedzą czym powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej cieszą się mukluki.

Materiał wykonania

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na zimę zdecydowanie najlepiej zdadzą egzamin buty z naturalnej skóry. Świetnym przykładem mogą być wspomniane wcześniej mukluki.

Obuwie jest bowiem znacznie bardziej odporne na trudniejsze warunki atmosferyczne. Przewagą naturalnej skóry nad sztuczną jest fakt, że pozwala ona skórze swobodnie oddychać.

kozaczki letnie karmelowe

Zapobiega również ewentualnemu przegrzaniu się stóp czy rozwinięciu grzybicy. Rekomendowane jest oczywiście systematyczne pielęgnowanie i impregnowanie tego rodzaju butów.

Ocieplenie i podeszwa

Warto wiedzieć, że w przypadku wewnętrznego ocieplenia nie trzeba obecnie decydować się tylko i wyłącznie na sztuczne futerko. Można bowiem postawić na naturalną wełnę.

Z roku na rok coraz częściej można spotkać w butach zimowych polar obuwniczy, filc czy kocyk obuwniczy. Można również zaobserwować, że damskie obuwie jest coraz częściej wykańczane u samej góry futerkiem.

Z kolei podeszwa musi być nie tylko gruba, ale również stabilna. Kobieta, spacerując w obuwiu z cienką podeszwą stosunkowo szybko będzie odczuwała nieprzyjemny chłód czy wilgoć.

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w podeszwę z dużymi żłobieniami. Będą one bowiem gwarantowały stabilność.