Kapcie damskie i ich rodzaje

Zbiegiem lat kapcie damskie uległy poprawie pod względem wizualnym, wystrój się zmienia, ale zasada projektowania pozostaje. Główną zaletą kapci jest to, że bardzo łatwo się je zakłada i zdejmuje. Pierwotnie termin „kapcie” miał oznaczać każdy rodzaj buta, który łatwo ślizga się po stopie i nie wymaga sznurowadeł ani innych zapięć. Kapcie składają się z gęstej podeszwy (guma, poliuretan) oraz części z tkaniny, która zakrywa górną część stopy. Kapcie damskie dzielą się na modele otwarte i zamknięte.

Przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji kapci damskich

Teraz wiesz już prawie wszystko o rodzajach butów domowych. Czas wyciągnąć wnioski i zapamiętać kilka bardziej przydatnych zasad.

  • W domu powinno być określone miejsce, w którym cała rodzina może zostawić swoje obuwie turystyczne i założyć buty domowe, które są bardziej higieniczne, wygodne i niewątpliwie kochane. Naucz swoje dzieci ścisłego przestrzegania tych zasad, a Twój dom będzie dłużej czysty.
  • Kapcie dla gości i obuwie domowe członków rodziny należy przechowywać w różnych miejscach.
  • Nie zaszkodzi jeśli położymy twardy dywanik lub matę przy drzwiach, aby jak najwięcej brudu i niebezpiecznych substancji pozostało poza progiem.
  • Kapcie pokojowe należy prać i czyścić tak często, jak zmienia się pościel. Dotyczy to przede wszystkim kapci i butów do pokoju dziecięcego.
kapcie damskie

Kapcie damskie w stylu mokasynów

Kapcie damskie inspirowane indyjskimi mokasynami ze skóry plemiennej. W przypadku kapci zastosowano miękki materiał syntetyczny (cholewka) i twardą podeszwę. Swoją zasłużoną popularność zyskały dzięki temu, że zapewniają wysoki poziom komfortu nogom (szczególnie w zimnych porach roku). Za granicą te kapcie są używane do długich spacerów i jazdy.