Obuwie na wielkie wyjścia

fioletowe szpilkiWiele pań łamie sobie głowę nad wyborem butów na większe okazje. Wesele bliskiej osoby, wieczorne przyjęcie czy oczekiwana randka to wszak okoliczności, na które nie wypada włożyć na nogi obuwia na płaskim obcasie. Kobiety oczekują, by wybrane przez nie szpilki były nie tylko eleganckie, ale i wygodne oraz oryginalne.

Szpilki na wielkie wyjście

Wybierając szpilki, warto zwrócić uwagę na to, by były one obuwiem w miarę uniwersalnym. Owszem, fioletowe szpilki wykonane z zamszu mogą być butami naprawdę efektownymi, ale nie będą pasowały do większości stylizacji. Co innego uniwersalne obuwie w kolorze beżowym lub nude. Takie z powodzeniem włożyć można nie tylko na wieczór, ale i na spotkanie biznesowe czy wypad na zakupy.

Wysokość obcasa

Obuwie wieczorowe zazwyczaj jednoznacznie kojarzy się ze szpilkami. Co jednak z paniami, które nie lubią lub nie potrafią chodzić w butach na cienkiej, chybotliwej szpilce? Cóż, one także mają spory wybór.

Ciekawym rozwiązaniem są buty na koturnie. Wiele pań błędnie sądzi, że są one odpowiednie bardziej na letni spacer, niż na uroczyste wyjście. Nic bardziej mylnego! Efektowne, biżuteryjne koturny potrafią być bardzo eleganckim i wyrafinowanym obuwiem. Co ważne, są one dodatkowo bardzo wygodne.

Kolejną alternatywą są buty na grubszym słupku. Ich obcas jest o wiele szerszy, niż w standardowej szpilce, przez co łatwiej utrzymać na nim równowagę. Buty na słupku można nosić na nogach przez wiele godzin, wciąż tak samo komfortowo.