Adidas Duramo Lite 2.0. Amortyzowane, przewiewne buty do biegania dla niego i dla niej

Jako buty do biegania, ale również na miasta – Adidas Duramo Lite 2.0 to obuwie męskie i damskie, które nie tylko świetnie wygląda, ale również zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu.

Siateczkowy wierzch

Obuwie Duramo Lite 2.0 Adidas zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wierzch to przewiewna, lekka i przyjemna w dotyku warstwowa siateczka wykończona syntetycznymi nakładkami z charakterystycznymi trzema paskami oraz niewielkim logo. Siateczka wspiera optymalną cyrkulację powietrza.

Znajdujący się przy kostce i ścięgnie Achillesa kołnierz zmniejsza nieprzyjemny nacisk, a także redukuje ryzyko pojawienia się bolesnych otarć. Sznurowadła zapewniają idealne dopasowanie.

Amortyzowana podeszwa

Aby każdy krok był komfortowy, buty Adidas Duramo Lite 2.0 zostały wyposażone w zaawansowaną, warstwową podeszwę wykonaną z syntetycznej pianki typu EVA oraz elementów gumowych znajdujących się na zewnątrz.

Specjalny profil podeszwy w tym modelu obuwia pozwala na uzyskanie optymalnej amortyzacji, a przy tym świetnej przyczepności na każdej nawierzchni. Można traktować je jako uniwersalne buty biegowe przeznaczone zarówno na nawierzchnie twarde, na przykład na asfalt, kostkę, jak i na leśne ścieżki.

Niski ciężar

Dużym atutem butów Duramo Lite 2.0 jest także ich niski ciężar. W przypadku modelu damskiego jeden but waży zaledwie 219 g dla rozmiaru 38,5, natomiast dla obuwia męskiego w rozmiarze 42,5 to 257 g.

Niski ciężar powoduje, że korzystanie z tych butów jest jeszcze bardziej komfortowe i niemalże nie czuć ich na stopach.