Historia espadrylii

Buty espadryle stały się popularne jeszcze w XVIII wieku, kiedy to pojawiły się w Hiszpanii. Ich sława nie maleje przez stulecia, a przez ostatnie kilka lat znów stały się tak rozpoznawane, że chce je mieć w swojej szafir każdy, dla kogo moda nie jest obojętna.

Historia obuwia

Historia espadryli zaczęła w XVIII wieku, jednak szczyt ich największej popularności przypadł na lata 60.. Wówczas najmodniejsze kobiety, które miały przywilej wypoczywania na Lazurowym Wybrzeżu, łączyły je z typowo marynarskimi stylizacjami. Espadryle dostępne są zarówno na płaskiej podeszwie, jak i na koturnie.

Jak nosić espadryle wiązane?

Buty espadryle to wręcz idealne dopełnienie letnich ubiorów, jednak zdecydowanie nie należy ich zakładać na eleganckie okazje czy też np. do pracy, jeżeli obowiązuje nas tzw. dress code. Espadryle bez problemu znaleźć można w wielu różnych modelach: zarówno w jednolitych kolorach, jak i takie, które upiększone są przeróżnymi wzorami. Jeżeli zależy nam na typowo marynarskich stylizacjach, to pamiętajmy, aby wybierać te najbardziej tradycyjne modele espadryli (jednokolorowa, skromniejsza wersja). Co niezwykle ważne niestety część z nas o tym zapomina), espadryle zawsze ubieramy na gołą stopę, nigdy nie zakładamy do nich skarpetek. Buty espadryle świetnie sprawdzają się zarówno w połączeniu ze spodniami, jak i spodenkami, a także z rozmaitymi sukienkami i spódnicami. Te wiązane woków kostki doskonale wyglądają z tiulowymi spódnicami lub sukienkami, którym nadają trochę „baletowego” stylu.