Jak skradać się ze stylem – renesans sneakersów

W ciągu ostatnich dobrych paru lat segment obuwniczy mody ulicznej całkowicie zdominowały buty typu sneakers. Ich nazwa pochodzi od angielskiego słowa „sneak” oznaczającego skradanie się. Były produkowane na dużą skalę już w latach 80 i 90 XX wieku, obecnie przeżywają swoisty renesans. Swoją już olbrzymią, ale w dalszym ciągu rosnącą popularność zawdzięczają wygodzie i uniwersalności.

Dzięki lekkości sneakersy zapewniają komfort użycia, nawet podczas długiego i pełnego różnych intensywnych aktywności dnia. Są także odpowiednie na praktycznie każdą okazję i pozwalają właścicielowi zaoszczędzić na kupowaniu oddzielnej pary butów na spacery, treningi, randki, imprezy, czy nieco bardziej oficjalne spotkania.

Sneakersy dobrze pasują do różnych stylizacji, zarówno do sportowego dresu, jak i dżinsów i koszuli. Wobec tego ciężko się dziwić, że obecnie wychodząc na ulicę ciężko nie zauważyć ich na stopach najbliższych przechodniów.

Sneakersy Fila

Na olbrzymim rynku producentów tego typu obuwia jedną z wiodących marek jest Fila. Ta założona w 2003 roku luksemburska marka odzieżowa oferuje klientom dużo udogodnień, takich jak masywna cholewka zapewniająca trwałość, miękka wyściółka z materiału gwarantującego wygodę i świeżość czy wkładka do odpowiedniej amortyzacji.

Trudno być zaskoczonym, że buty Fila – sneakersy w stylu retro wzbogacone o wspomniane wyżej innowacje cieszą się dużą popularnością, a kultowe modele takie jak Disruptor czy Strada weszły wręcz do szeroko rozumianego kanonu mody ulicznej.

Fila sneakersy dostępne na stronie https://supersklep.pl/sneakersy/fila