Jak wybrać idealne buty do pracy i na co dzień?

Wiele pań zmaga się bardzo często z bólami stóp, ponieważ buty, które noszą są bardzo często zbyt ciasne. Dobrze dobrane obuwie to nie taka łatwa sprawa. Zwłaszcza w przypadku szpilek i czółenek, które muszą być dobrze dopasowane, bo zbyt luźne nie utrzymają się na stopie. Jak dobrać rozmiar i jakie buty kupić?

Jak wybrać dobry rozmiar buta?


Najlepszą metodą jest zmierzenie stopy. Aby to zrobić należy położyć stopę na kartce papieru i odrysować ją. Następnie centymetrem trzeba zmierzyć obrys i gotowe. Oczywiście i tak buty należy przed zakupem przymierzyć. Bo przecież każda stopa jest inna. Jedna jest nieco szersza, druga wąska. W jednej stopie pięta jest bardziej zaokrąglona, a w innej jest płaska. A buty różnych producentów posiadają także różną rozmiarówkę. Dlatego najważniejsze jest znanie długości stopy w centymetrach, a następnie założenie buta na stopę i zrobienie kilkunastu kroków.

Jakie buty muszą znaleźć się w szafie każdej kobiety?


Panie uwielbiają obuwie i ciuchy. A butów nigdy nie jest za wiele. Każda pani powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę szpilek, czółenka na słupku skórzane, balerinki, trampki oraz klapki na lato. Jest to absolutne minimum. No ale oprócz tego przydadzą się jeszcze kozaki, botki za kostkę, sandałki na lato, czółenka na koturnie i jeszcze ze dwie pary szpilek w różnych kolorach. Bo przecież na każdą okazję powinna być inna para butów.