Obuwie robocze – zasadnicza część ubioru ochronnego

Wykonując pracę wymagającą stosowania odzieży ochronnej zwykle, największą wagę przykładamy do obuwia roboczego. Nie bez przyczyny. W większości przypadków jest to najczęściej stosowany element ubioru.

Buty lekarstwem na całe zło?

Obuwie robocze

Powiedzenie, że obuwie robocze całkowicie załatwia sprawę, byłoby przesadą. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że dla wykonawców wielu zawodów są one pierwszą i często jedyną linią obrony przed czynnikami spotykanymi w pracy. Warto zadbać o dobór właściwych do warunków, a także solidnych butów, dzięki którym będzie można skupić się na wykonywaniu pracy, nie zaprzątając sobie głowy troską o bezpieczeństwo. Większość modeli posiada metalowe noski przydatne wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko przygniecenia stopy ciężarem.

Czy obuwie robocze musi być mało estetyczne?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Jeszcze kilka lat temu stosując obuwie ochronne, należało liczyć się z tym, że kilka godzin spędzi się w niewygodnych, niezgrabnych i ciężkich butach, które niekoniecznie wyglądają estetycznie. Dziś jednak wybór jest tak szeroki, że dobieramy model nie tylko ze względu na warunki, na jakie buty będą narażone. Wybierając buty, możemy kierować się własnym poczuciem estetyki. Nie będzie przesadą powiedzenie, że często trudno odróżnić obuwie robocze od tego, które zakładamy na co dzień. To sprawia, że coraz więcej pracowników nie ma oporów przed ubieraniem takiego obuwia, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo na stanowiskach pracy. Pracodawcy mają więc ułatwione zadanie.