Tanie buty na sezon jesienny

Nawet w najpiękniejszą, polską złotą jesień w końcu trzeba wyposażyć się w bardziej zabudowany rodzaj obuwia, który będzie w stanie chronić stopy przed zimnem oraz deszczem. W takiej roli z pewnością sprawdzą się botki, a więc buty z wyższą cholewką oraz ewentualnym ociepleniem wewnętrznym. Gdzie wobec tego kupić tanie buty, które będą mogły przetrwać cały sezon jesienny? Na jaki model się zdecydować?

Klasyczne botki w kolorze czarnym

tanie butyTaki rodzaj obuwia jest uniwersalny i zazwyczaj największą jego zaletą jest to, że pasuje do wszystkiego. Można natomiast zastanowić się chwilę dłużej nad tym, jaki fason takich botków okaże się najlepszy. Pierwszą podstawową kwestią jest szerokość i wysokość cholewki. Niektóre botki mają ją bardzo szeroką i nie trzeba obawiać się tego, że spodnie z szerokimi nogawkami będą wychodzić z takiej cholewki, co jest bardzo komfortowe. Z drugiej jednak strony botki z węższą cholewką znacznie lepiej modelują sylwetkę i wyszczuplają nogi. Trzeba jednak zawsze pamiętać o tym, że do takich botków najlepiej wyglądają spodnie typu rurki z bardzo wąską nogawką. Botki z wąską cholewką będą się też dobrze prezentować do spódnicy czy też sukienki.

Drugą problematyczną kwestią jest sam obcas, a właściwie to, czy w ogóle powinien się pojawić, a jeśli tak to jak duży. Botki bez obcasa będą idealne do biegania po mieście przez wiele godzin, ale na bardziej oficjalne wyjście sprawdzą się te, które posiadają chociażby minimalny obcas. Decydując się na zakup tanich butów można pozwolić sobie na więcej niż jedną parę, co daje możliwość lepszego dopasowania fasonu obuwia do okazji oraz miejsca, które ma się zamiar odwiedzić. Oczywiście, nadal najważniejsze jest to, aby taki but był wygodny i stabilny, nawet jeśli posiada wysoki obcas – dzięki temu zakupione buty będą lepiej wykorzystane.