Jak wybrać bokserki chłopięce na treningi i na co dzień?

Podczas wybierania bielizny dla dzieci warto wziąć pod uwagę ich tryb życia. Odpowiednie majtki powinny być bowiem dopasowane do indywidualnych potrzeb. Duże znaczenie przy doborze bokserek ma ich fason i materiał wykonania. Na co należy zwrócić szczególną uwagę i jak wybrać bokserki chłopięce?

Bokserki dla chłopca – krój i materiał

Aby odzież dobrze spełniła swoje zadanie musi zapewniać właściwą cyrkulację powietrza i pełen zakres ruchów. Majtki chłopięce powinny być zarówno elastyczne, jak i przewiewne. Zaleca się więc stawiać na modele z naturalnych włókien. Sprawdzi się tu bawełna, bambus i len. Dla zwiększenia elastyczności i trwałości materiału często dodaje się do niego niewielką ilość syntetycznego tworzywa. Odzież z takim składem będzie dobrym wyborem pod warunkiem, że zawartość domieszki nie przekracza kilku procent.

Od tego, jak intensywną aktywność fizyczną podejmuje dziecko, zależy też fason bielizny. Sportowcy i bardzo ruchliwi chłopcy z pewnością docenią bokserki przylegające do ciała. Jest to uniwersalna opcja, która sprawdzi się w większości sytuacji. Należy jednak upewnić się, że majtki nie będą zbyt obcisłe. W upalne dni i poza treningami dobrym wyborem będą luźne bokserki, które zapewniają lepszy przewiew. Mogą być też wykorzystywane jako piżama.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Podczas intensywnych treningów dobrym rozwiązaniem mogą okazać się też specjalistyczne majtki sportowe wykonane z syntetycznych tkanin funkcyjnych. Taka odzież odprowadza pot na zewnątrz zapewniając wysoki komfort. Niezależnie od stopnia aktywności chłopca ważne jest to, aby bokserki były odpowiednio uszyte. Należy zwrócić uwagę na to, aby szwy były możliwie płaskie, a na powierzchni materiału nie pojawiały się szorstkie miejsca mogące powodować obtarcia.

Wszystkie wykorzystane tkaniny powinny też być przyjazne dla skóry. Kupując chłopięce majtki warto zwrócić uwagę na modne i lubiane wzory, które mogą nawiązywać do dyscyplin sportowych, bajek, filmów, czy komiksów. Bielizna dobrana w przemyślany sposób sprawdzi się w każdych warunkach.