Majtki marzeń

Majtki kobiece to jeden z najlepiej sprzedających się rodzajów odzieży w ogóle. Nie ma się co dziwić kobiety potrzebują osłaniać w jakiś sposób swoje intymne miejsca, a bielizna jest ku temu stworzona. Może jednak dziwić, jak wiele stworzono rodzajów i typów majtek kobiecych. Na całym świecie są ich setki jednak w naszym kręgu cywilizacji zachodniej przyjęło się kilka najpopularniejszych rodzajów, które od lat są hitami sprzedażowymi na rynkach zarówno polskim, jak i zagranicznym. W tym artykule omówimy majtki damskie zarówno ze względu na typy, jak i rodzaje sposobu szycia i technicznego wykonania.

Najpopularniejsze majtki damskie?

Na szczycie rankingu majtek damskich zawsze królują figi. Nie ma w tym nic dziwnego gdyż są to najbardziej uniwersalne jak i najpopularniejsze majtki. Nie dość, że produkcja ich jest największa to w kulturze uznane są one za najbardziej klasyczne. Są to bowiem majtki o prostym kroju szycia, górna część (najszersza) posiada wszytą gumkę do regulacji i podtrzymywania całości, boczne odejścia na nogawki też mogą mieć gumki jednak nie jest to w nich regułą. Figi mogą być klasyczne, bez ozdobników, wszyć i dzieleń mogą też być urozmaicone koronkami, kokardami bądź ozdobnymi naszyciami. Firmy wprost prześcigają się, by wyróżnić swoje majtki najpiękniejszym designem i wyglądem. Rynek fig wciąż się zatem rozwija i z pewnością rozwijać się będzie nadal bo ich uniwersalność sprawia, że pasują na każdą okazję i w każdej sytuacji będą dość wygodne i zapewnią komfort, doskonale chroniąc przy tym kobiece krocze.

Do najpopularniejszych damskich majtek zaliczmy też szorty damskie zwane niekiedy damskimi bokserkami, gdyż ich wygląd i krój inspirowany był męskimi bokserkami z uwzględnieniem różnic w budowie ciała. Szorty kobiece zyskując coraz większą popularność ze względu na pewien fakt. Ich sprzedaż rośnie bowiem wraz ze sprzedażą leginsów i innego typu obcisłych spodni. Jakie mają ze sobą powiązanie te różne typy ubiorów? Wbrew pozorom bardzo duże gdyż użycie pod obcisłe spodnie majtek innych niż szorty zazwyczaj powoduje bolesne odciski czy to na pośladkach czy też na przedniej części krocza kobiecego. Szorty damskie mają natomiast taką budowę, iż dolna linia ich kroju nie przecina pośladka zapewniając mu wygodę. Szorty są też czasem używane przez kobiety pracujące fizycznie czy zajmujące się sportem – czynności te w szortach wykonuje się po prostu wygodnie i czuje się luz, tak potrzebny w czasie intensywnego wysiłku. 

Majtki funkcji dekoracyjnych

Majtkami, które dopiero pod koniec drugiej połowy ubiegłego stulecia zaczęły zyskiwać popularność są tangi. Tanga to typ majtek inspirowany ludami egzotycznymi i ubiorami tamtejszych kobiet. Jeśli chodzi o budowę tangi składają się z dwóch fragmentów materiału połączonych ze sobą łagodnie opadających na kobiecie krocze i pośladki. Tangi są więc nieco bardziej skąpe niż w przypadku dwóch poprzednich rodzajów. Ich szycie wykonuje się różnie, mogą być zwykłymi paskami materiału, wtedy wyglądają dość klasycznie, mogą jednak również być zdobione przeszyciami lub występować w typie tang rozciętych czyli posiadać na środku drobne przecięcie odsłaniające nieco ciała kobiety. Wszystko zależy od konkretnej podkategorii tego typu majtek i gustu kobiety. Co ciekawe występują też tangi jako element kobiecego stroju kąpielowego. Są to wtedy majtki wykonane ze specjalnego typu materiału i dostosowane do użycia w wodzie. 

Najbardziej skrajnym przykładem majtek pełniących funkcję dekoracyjną są stringi. Jeśli chodzi o ich wygodę to w ogóle jej nie ma, stringi są bowiem bardzo nieprzyjemne w noszeniu. Jest to wszak tylko sznurek przerzucony pomiędzy pośladkami i z wierzchu krocza kobiety. Oczywiście tak było pierwotnie, dziś stringi damskie to wiele setek rodzajów zdobień – koronkowych, kokardowych, zmysłowych i kuszących. A mają stringi jedną główną funkcję, którą stale pełnią – funkcję rozpalenia zmysłów mężczyzn. To właśnie dla funkcji erotycznej i jej wypełniania powstały stringi i z taką chyba na zawsze będą się w kulturze kojarzyć.