Rajstopy – jakie wybrać i jak o nie zadbać?

Rajstopy – część kobiecego stroju tak samo ważna jak każda inna. W zależność od okazji wybieramy odpowiednio pasujący strój, a do niego rajstopy. Oczywiście, jeśli planujemy założyć sukienkę lub spódnicę.

Jakiego rodzaju rajstopy wyróżniamy?

Każda firma oferuje bardzo często własne projekty o przeróżnej kolorystyce i wzorach. Rajstopy pomogą wymodelować i wyszczuplić sylwetkę kobietom, które chcą, co nieco ukryć. Służą do tego rajstopy funkcyjne, które wymodelują nam brzuch, uda, pośladki, ukryją niedoskonałości na łydkach, ale pomogą również, gdy ktoś ma kłopoty zdrowotne takie jak żylaki lub cellulit.
Warto wyboru dokonać dobierając rajstopy do warunków atmosferycznych. Na przykład na letnie dni i upały doskonałe będą rajstopy w sprayu tworzące jedynie jednolity kolor na nogach. Oczywiście na zimę analogicznie wybieramy rajstopy grubsze, które zapewnią nam komfort i ciepło podczas mroźnych dni.

Jak prać rajstopy?

Odpowiednie pranie rajstop spowoduje, że nie będą się tak szybko niszczyć. Najlepiej prać je ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem płynu do prania. Po upraniu najlepiej jest je rozwiesić nad wanną lub miską. Woda będzie mogła wtedy swobodnie spłynąć. Rajstopy zimowe możemy prać w pralce w ochronnej siatce do prania w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Niewskazane jest suszenie rajstop na kaloryferze lub elektrycznych suszarkach.

Rajstopy w sklepie Gorteks.com.pl