Jak wybrać wygodne czółenka?

Czółenka to buty, jakie posiadać musi każda pani. Nawet jeśli na co dzień nosi się ubrania i buty sportowe, są takie sytuacje, w których eleganckie czółenka są niezbędne – rozmowa o pracę, uroczystość rodzinna czy egzamin na uczelni. Jak wybrać takie buty, by były wygodne i by ich użytkowanie nie sprawiało problemów?

Buty ze skóry najlepsze

Z pewnością najlepszy wybór spośród wszystkich propozycji będą stanowić skórzane czółenka, które są dość kosztowne, ale na pewno jest to dobra inwestycja. Buty ze skóry są bardzo wygodne, gdyż skóra rozciąga się i dopasowuje do kształtu stóp. Nie trzeba więc obawiać się obcierającego pięty zapiętka czy uciskających palce nosków, nawet jeśli będą to modne szpice.

Odpowiednia konstrukcja

Wybierając czółenka damskie na obcasach warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy są one stabilne. Rozchwiane obcasy powodują ogromny dyskomfort podczas chodzenia. Ważne jest też dobre wyważenie butów i wyprofilowanie wkładki, by nie była ona prosta. Niewygodne buty mogą skutkować skurczami stóp oraz bólami stóp, łydek oraz kręgosłupa. Ponadto, jeśli nie lubi się wysokich obcasów, lepiej nie wybierać ich na siłę. Najładniej wyglądają klasyczne czółenka na średnim obcasie. Kiedy zaś chce się wybrać szpilki, by na przykład dodać sobie wzrostu, dobry wybór będą stanowić buty na platformach. Platforma sprawi, że wysokość obcasa będzie mniej odczuwana, nawet jeśli będzie niebotyczna.