Jak nosić buty zimowe?

Zima nie sprzyja strojeniu się. Mroźna pogoda, wilgoć i śnieg nie zachęcają do tego, by ubierać się modnie. Mimo to, każdy chciałby prezentować się świetnie. Stąd rodzi się pytanie o to, jak nosić buty zimowe, by wyglądać świetnie. Mamy na to odpowiedź!

Na spodniach

Buty zimowe damskie z wysoką i szeroką cholewką najlepiej prezentują się nałożone na spodnie. Najczęściej wybieranym modelem tego typu są oficerki i kowbojki. Oczywiście, spodnie dobrane do nich powinny być jak najwęższe. Tylko wtedy, cholewka modeluje łydkę i sprawia, że nogi wydają się wyjątkowo zgrabne i długie. Przy okazji ograniczy się też przedostawanie zimnego powietrza do wnętrza spodni, a o to przecież chodzi. W ten sposób można nosić też biker boots, wysokie botki oraz kozaki o marszczącej się cholewce.

Prawie do spodni

Cholewka sztybletów powinna kończyć się o kilka centymetrów przed nogawką spodni. Jeśli Twoje spodnie są zbyt długie to możesz je odrobinę podwinąć. Dzięki temu kształt Twoich zimowych sztybletów będzie w pełni widoczny. Warto też zadbać o właściwy dobór kurtki. Do takiej zimowej stylizacji, najlepsze będą płaszcze do połowy uda lub króciutkie kurteczki. Oczywiście, nie jest to propozycja na wyjątkowo mroźne dni.