Jak wybrać klapki robocze?

Klapki robocze to obuwie, jakie sprawdzi się w wielu miejscach pracy. Ma za zadanie dawać komfort pracownikom każdego dnia i wpływać na zachowanie bezpieczeństwa. Jakie klapki robocze wybrać? Czym się kierować podczas zakupu?

Nowoczesne klapki robocze

klapki robocze

Klapki antypoślizgowe są na szeroką skalę wykorzystywane w:

  • szpitalach,
  • placówkach medycznych,
  • szkołach,
  • zakładach pracy.

Dobierając takie obuwie niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy posiada certyfikat zgodności. Najbardziej popularnym kolorem są w tym przypadku klapki beżowe lub białe, jednak ciemne barwy także są spotykane. Z pewnością osoba nosząca takie klapki w miejscu pracy liczyć może na wygodę i lekkość, a tym samym zapobieganie poceniu się stóp w ciepłe dni. Wkładka w klapkach nie wywołuje otarć i pieczenia, a estetyczne wykonanie bardzo ładnie się prezentuje.

Dobra jakość to podstawa

Przepisy prawne wskazują, w jakich sytuacjach pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom odpowiednie obuwie robocze. Zwłaszcza w szpitalach spotykane są klapki robocze, z jakich korzystają pielęgniarki i lekarze. Obuwie powinno posiadać atest Bezpieczeństwa i Higieny Pracy i bazować na antypoślizgowych spodach. Pamiętajmy o tym, że klapki robocze pełnią kilka funkcji. Przede wszystkim mają za zadanie zapewniać bezpieczeństwo i komfort użytkownikom. Równie ważne jest odpowiednie dopasowanie do stopy, tak aby zachować pełną wygodę. Dobre jakościowo klapki robocze pozwolą zadbać o wydajną pracę bez martwienia się o kiepskie buty.