Trzewiki do pracy – kiedy warto? Funkcje

Dobrze dobrane obuwie robocze to niezbędnik w wyposażeniu każdego pracownika. Wraz z roboczą odzieżą tworzą one strój roboczy, który jest obowiązkowy ze względu na bezpieczeństwo i komfort podczas pracy. Rodzaj i specyfika wyposażenia powinna być dostosowana do typu stanowiska pracy. 

Funkcje obuwia roboczego

Najpopularniejszym rodzajem obuwia do tych celów są trzewiki robocze. Dzięki ich właściwościom chronią przed toksycznymi substancjami i urazami mechanicznymi. Zapewniają właściwy komfort termiczny, dzięki czemu zabezpieczają przed potencjalnym poślizgnięciom. Rynek oferuje różnorodność i proponuje różnego rodzaju męskie trzewiki robocze, różnią się konstrukcją, materiałem, technologią, czy szczególnym zastosowaniem. Dzięki temu odpowiednio dobrane parametry gwarantują odpowiedni zakres ochrony. Przed dokonaniem wyboru, co do zakupu konkretnego modelu należy wziąć pod uwagę zagrożenia, z jakimi wiąże się wykonywanie pracy na danym stanowisku.   

Funkcje obuwia roboczego

Czym są trzewiki robocze?

Według aktualnie obowiązujących norm z dziedziny BHP, trzewiki robocze są klasyfikowane oznaczeniem “B”. To stosunkowo wysokie buty, sięgające za kostkę, które dzięki tym parametrom zapewniają ochronę sporej powierzchni stopy i kostek. Budowa trzewików roboczych pozwala na uniwersalne zastosowanie. Sprawdzą się na wielu stanowiskach pracy, a nawet podczas prac domowych, korzystając z nich prywatnie. Mogą być używane na zewnątrz, jak i wewnątrz dużych hal produkcyjnych lub podczas robót budowlanych.