Modne buty męskie na wiosnę

Czas zmian w garderobie zbliża się wielkimi krokami. W sklepach już królują nowe, lekkie wiosenne kolekcje, zarówno ubrań jak i obuwia. Zatem i panowie ruszają na tak zwany shopping, aby na nowo zaopatrzyć swoje szafy. Poniżej krótka podpowiedź, na jakie modele butów męskich warto zwrócić uwagę w tym roku.

Modne buty męskie na wiosnę

Zwykle panowie szukają butów na tyle uniwersalnych, że będą im pasować do wielu różnych strojów oraz na różne okazje. Z pewnością na ciepłe wiosenne dni, do zestawów nieformalnych na co dzień świetne sprawdzą się męskie tenisówki. Wygodne, klasyczne trampki męskie będą świetne i do jeansów czy tak modnych spodni typu chino, jak i do krótkich spodenek. Zatem po pierwsze na celowniku warto mieć właśnie męskie trampki.

Buty do pracy

Tak jak męskie tenisówki niekonieczne nadają się by nosić je do pracy, tak espadryle spełnią już rolę tego typu obuwia, pod warunkiem że zainwestuje się w model wykonany ze skóry, najczęściej z zamszu. Wyglądają one bardzo elegancko iż pewnością wiosna i latem sprawdzą się w przypadku wielu męskich zestawów. Będą pasować nawet do letnich, lnianych garniturów czy marynarek. Jeżeli wybierze się model z materiału, niestety nie będą już tak uniwersalne, za to z powodzeniem spełnią rolę butów na weekendowe wycieczki z miasto, czy na plażę. Męskie stopy mają tendencję do pocenia się zatem zdecydowanie lepiej wybierać buty z naturalnych, przewiewnych materiałów oraz pamiętać o zakupie wymiennych wkładek do butów. Dzięki temu buty zachowają świeżość na dłużej. Do wymienionych wyżej butów można zakładać skarpety, jednak w przypadku skórzanych mokasynów nie jest to konieczne.