Sportowe buty do biegania dla kobiet

Producenci jak powszechnie wiadomo oferują kolekcje męskie i damskie swojego obuwia, dzięki czemu obie płcie mogą wybrać modele, które sprostają im indywidualnym oczekiwaniom. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzują się sportowe buty do biegania dla kobiet i na jakie elementy warto zwrócić uwagę.

Czym różni się męskie obuwie od damskiego?

Sneakersy damskie od męskich wbrew pozorom różnią się nie tylko kolorem, ale również wieloma innymi elementami o których należy zawsze pamiętać. Buty różnią się między sobą przede wszystkim szerokością i to właśnie ten parametr jest najbardziej odczuwalny. Jak powszechnie wiadomo kobiety mają mniejsze i zdecydowanie węższe stopy, dlatego też buty w identycznym rozmiarze są węższe. Różnica jest widoczna nie tylko w palcach, ale również w piętach, dlatego też warto o tym pamiętać.

damskie sneakersy

Identyczny drop

Sneakersy damskie do biegania są identyczne pod względem dropu jak modele dla mężczyzn. Pamiętać należy jednak o tym, że można znaleźć modele, w których to drop jest inny w butach dla kobiet niż u mężczyzn. Różnica wynika przede wszystkim z tego, że kobiety bardzo często chodzą w obuwiu na wysokim obcasie, dlatego też niemal zawsze mają przykurczone ścięgno Achillesa. Dzięki wyżej ułożonej pięcie Achilles jest zdecydowanie mniej narażony na rozciąganie. Z praktycznego punktu widzenia większość kobiet biega w takich samych butach jak i mężczyźni, dlatego też nie trzeba kierować się tym parametrem przy wyborze wymarzonych kobiecych sneakersów.