Myśliwy i jego buty na trudny teren

buty dla myśliwego

Odpowiednie przygotowanie myśliwego nie jest może gwarantem całkowicie udane wyprawy, ale jest dobrym środkiem do osiągnięcie celu. Każda osoba wybierająca się na wyprawę myśliwską powinna zabrać ze sobą strzelbę, pasek z amunicją, lekki, pojemny plecak, odpowiednią odzież i buty.

Profesjonalne obuwie

Buty myśliwskie powinny posiadać określone cechy, dzięki którym i użyteczność podczas wyprawy znacznie wzrośnie. Butami myśliwskimi są wytrzymałe buty trekkingowe, które mogą sięgać zarówno do kostki, jak i do połowy łydki.

Zwykle wykonane ze skóry, dopasowujące się ściśle do stopy buty zawierają szereg ulepszeń, dzięki którym myśliwy w żadnej sytuacji nie odczuje dyskomfortu. Anatomiczny kształt i profilowaną, zachowująca stabilność na każdej powierzchni antypoślizgową podeszwę z traperowym bieżnikiem, system amortyzacji podczas wędrówek po zwykle nierównym terenie.

Profesjonalne obuwie myśliwskie powinno mieć dodatkową, nieprzemakalną powłokę oraz mocne sznurowania, które zapewnią stopom odpowiednie w nich ułożenie. Wysoki język ma zapewnić dodatkową ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami stopy – tak samo jak wysokość buta. Żaden but trekkingowy nie uchroni przed skręceniem kostki, ale na pewno będzie wygodniejszy podczas trudnych warunków atmosferycznych, gdzie do niższych butów wleje się całe błoto, po którym w czasie deszczu trzeba niestety chodzić. Przeprawa przez wysoką trawę, czy gęstszy las również będzie prostsza.