Obuwie do garnituru

Na rynku występują różne typy eleganckiego, męskiego obuwia. Dobór odpowiednich butów zaleć będzie w dużej mierze od stopnia formalności naszego stroju oraz od okazji, na którą go założymy. Pamiętać dodatkowo musimy o odpowiednio dobranej kolorystyce, która musi współgrać z naszym strojem.

Rodzaje butów do garnituru:

  • Oxfordy – Buty oxfordy, zwane również wiedenkami, są najbardziej eleganckimi ze wszystkich typów obuwia męskiego. Posiadają zamkniętą przyszwę oraz zaokrąglone noski. Charakteryzują się one czystą i smukłą linią.
  • Brogsy – Brogsy są typowymi szwedzkimi pantoflami, posiadającymi w swoim fasonie liczne dziurkowanie. Występują one w dwóch wersjach: z zamkniętą i otwartą przyszwą.
  • Derby – Obuwie to przeznaczone do garnituru, posiadające fason zbliżony do oxfordów. Boki buta naszyte są na jego przód, a ich nosek oraz język zazwyczaj szyje się z jednego kawałka skóry.
  • Monk strapy – Buty tego typu są klasycznym obuwiem posiadającym charakterystyczną sprzączkę. Bez problemu założyć je możemy także w mniej formalnym stylu ubioru. Fason butów typu monk strap jest bardzo efektowny.
buty brogsy

Podsumowując, jeżeli szukamy butów najbardziej uniwersalnych pod względem fasonu to niewątpliwie powinniśmy zdecydować się na buty oxford. Czarne buty tego typu pasować będą do większości garniturów. Dodatkowo ich elegancki wygląd będzie idealny na wszystkie okazje, niezależnie czy będą to spotkania formalne czy zwyczajne wyjście do restauracji. Zobacz ofertę butów garniturowych takich jak buty oxfory w sklepie Patine.pl