Botki zamszowe czyli styl, szyk i elegancja

Te buty pokochasz od pierwszego wejrzenia! Botki zamszowe to idealna alternatywa dla innego typu butów. Dlaczego? Otóż skóra zamszowa to produkt ekskluzywny. Tam wygląd wizualny, delikatność materiału sprawia, że aż chce się je kupić. W dzisiejszym świecie – dla osób, które obawiają się skóry zamszowej ze względu na jej predyspozycje do wchłaniania wody. Istnieje mnóstwo preparatów mogących zaimpregnować materiał tak aby nie chłonął wilgoci. 

Zamsz czyli materiał premium

Czym jest sam zamsz? Otóż należy on do skóry wyprawionej, jest to skóra pochodzenia zwierzęcego nie posiadająca części licowej. Jest do tego materiałem bardzo miękkim, ciągliwym ale też chłonnym. Posiada krótkie włókna koloru naturalnego. Może też występować jako żółtokremowa lub też co w dzisiejszych czasach oczywiste być sztucznie barwiona. Sama skóra zamszowa może pochodzić od różnego typu zwierząt w skład tychże stworzeń można zaliczyć na przykład sarny, łosie, jelenie, owce, renifery czy też kozy. Przygotowanie skóry do użycia odbywa się metodą tłuszczową. Najczęściej stosuje się go do wyrobu właśnie obuwia Do grupy naturalnie występujących zaliczyć można irche, czyli wyprawiona cienka skóra najczęściej owcza.

To już czas. Czyli jesienna pora na zakupy. Jak wybrać botki zamszowe?

Nie od dziś wiadomo, że buty jakimi są botki z zamszu są kojarzone najczęściej z elegancją ale i pora roku- jesień, jest idealnym czasem na zakup nowej, stylowej pary butów. W ofercie zarówno stacjonarnej ale i internetowej można znaleźć bardzo szeroki wybór tego rodzaju obuwia. Można go łączyć w różnorakich stylizacji. Można skorzystać z pomocy profesjonalisty, czyli stylisty, których w dzisiejszych realiach jest mnóstwo. Można też zaszaleć i samej/ samemu spróbować stworzyć niecodzienną stylizację. Dobrą alternatywą, nieoczywistą jest skomponowanie z botkami zamszowymi kurtki ramoneski dodać do tego wygodne jeansy, równie wygodny sweter i stylizacja na co dzień gotowa. plisowanej spódnicy i eleganckiej bluzki. Botki zamszowe znanych marek jak Arturo Vicci doskonale sprawdzą się także w dużo chłodniejsze dni, gdy konieczne jest ubranie na siebie czegoś cieplejszego.

Kolor ma znaczenie. Jak skomponować piękną kreację bawiąc się barwami.

Wiedza w życiu przydaje się każdemu, praktycznie w każdej formie. I w tym przypadku warto jest poznać się z teorią zanim zdasz egzamin z praktyki. Oprócz oczywistego wyboru jakim jest kupno botków zamszowych warto zastanowić się nad odpowiednim dla siebie modelem oraz właśnie kolorem. Skupiając się na drugim aspekcie. Wiadomo, że paleta barw zarówno w sklepie internetowym jak i stacjonarnym jest bardzo szeroka. Warto po wcześniejszym zastanowieniu zaszaleć. Oferta marek na rynku jest naprawdę różnorodna, dlatego jestem pewna, że każda z Pań znajdzie coś dla siebie co spełni jej oczekiwania. Patrząc na to co noszą kobiety na ulicach śmiało można wysunąć stwierdzenie, że kolorem wiodącym w świecie zamszowych botek jest beż. Te sprawdzają się idealnie wiosną i latem kiedy warunki atmosferyczne nas rozpieszczają. Równie często możemy zaobserwować czarne buty z tejże kategorii. Można śmiało nazwać je ponadczasowym klasykiem. Pasują one praktycznie do wszystkiego i do tego prezentują się wyjątkowo elegancko. Dalej, nadal w tonacji delikatnej – brązowe, można je wrzucić do jednego worka z butami czarnymi pod względem ich uniwersalności. Można je łączyć zw złoto-brązową kolorystyką. Idealnie komponujące się w jesiennym klimacie ciepłych barw otulających wszystkich barwami tej pory roku.

Można idąc tym tokiem zaszaleć na całego i zainwestować w czerwone botki. Na pewno nie można odmówić Paniom, które zakupią ten produkt wyrazistego, wyróżniającego się stylu. Przykuwają one uwagę, w nich na pewno nie przejdziesz po mieście obojętnie.

Jak zadbać o nowe buty? Czyli pielęgnacja. 

Jeśli jeszcze wahasz się przed zakupem przez wzgląd na dość wymagający materiał jakim jest niewątpliwe zamsz, bez obaw! w XXI wieku jest wiele możliwości aby zadbać w profesjonalny sposób nawet o tak ekskluzywny materiał jakim jest zamsz. Co będzie Ci potrzebne? Gumka do zamszu lub lekko wilgotna ściereczka. Impregnat do zamszu. A co najważniejsze? Już dziś ciesz się nową parą butów i biegnij na zakupy!