Buty do chodzenia po górach – czy warto kupować przez Internet?

Sklepy internetowe kuszą niższymi cenami nie tylko w branży turystycznej, ale i w każdej innej. Odcięcie kosztów dystrybucji oraz utrzymania sklepów stacjonarnych pozwala producentom na zredukowanie kosztów i zaoferowanie klientowi tych samych produktów w dużo korzystniejszej cenie.

buty do chodzenia po górachKupując buty do chodzenia po górach należy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar. Czy wato więc ryzykować tak ważny zakup i zamówić buty przez Internet? Odpowiedź brzmi – jasne, że tak! Oczywistym jest, że najlepiej przymierzyć buty przed zakupem w sklepie stacjonarnym, jednak nie jest to konieczne. Do prawidłowego dobrania obuwia wystarczy pomiar stopy w centymetrach. Producenci zawsze podają tabele rozmiarów, w której należy wybrać najbardziej zbliżony do wyniku numer butów. Zdecydowanie nie należy kierować się zwykle wybieranym rozmiarem buta codziennego. Każda marka produkuje buty, które nieco różnią się wielkością w poszczególnych rozmiarach. Warto też pamiętać, że buty do chodzenia po górach powinny być nieco większe niż normalne. Należy liczyć się też z grubymi skarpetami w butach zimowych oraz wygodą przy schodzeniu z górki.

Istnieje możliwość, że buty które zostaną zamówione w ostateczności nie będą pasować lub po prostu nie będą spełniać oczekiwań klienta. W tym przypadku trzeba będzie je zwrócić, czy też wymienić. W razie takiej sytuacji każdy konsument zabezpieczony jest prawem, które pozwala zwrócić towar zakupiony przez Internet do 14 dni, bez konieczności podawania powodu zwrotu. Dzięki temu, nie trzeba martwić się o to, że sprzedawca nie przyjmie towaru z powrotem. Śmiało można więc kupować przez Internet i cieszyć się niższą ceną.