Sandały robocze – najważniejsze informacje 

Sandały robocze są rodzajem obuwia ochronnego, które przede wszystkim stosuje się latem. Dzieje się tak z uwagi na zrobione w nich wycięcia, które dają możliwość wentylacji w upalne dni. Dla kogo wskazane są sandały robocze? Jak powinny wyglądać? 

Sandały robocze na lato – męskie oraz damskie

Przyjęło się mówić, iż sandały są obuwiem przede wszystkim przeznaczonym dla płci pięknej i rzadziej noszą je mężczyźni. Nie oznacza to jednakże, iż mężczyźni ich nie wybierają. Wręcz przeciwnie, jeżeli mowa jest o roboczych sandałach, to typ tegoż obuwia wskazany będzie nie tylko dla pań, ale również i dla panów w czasie lata, jak i w ogrzewanych halach czy też innych zakładach, gdzie panują wysokie temperatury. Nie tylko w wypadku męskich sandałów, ale i damskich, warto jest zwracać uwagę na materiał, z którego została wykonana ich wyściółka. To ważne dla niwelowania pocenia się stóp i właściwego odprowadzenia wilgoci. 

Sandały robocze – o czym powinniśmy pamiętać? 

sandały robocze

Tak samo, jak w wypadku najzwyklejszych roboczych butów, podeszwa w sandałach pracowniczych również winna spełniać wybrane normy co do bezpieczeństwa. Dlatego też, trzeba zwracać uwagę, czy jest ona przygotowana z tworzywa termoplastycznego, antypoślizgowa i właściwie wyprofilowana. Poza tym, bez względu na nasze stanowisko, warto będzie wybrać takie sandały, które zapinane są na rzepę,.co ułatwi ich szybkie zdejmowanie i zakładanie. Dzięki tak wnikliwemu podejściu, na pewno wybierzemy odpowiedni dla siebie model sandałów roboczych. Szeroki wybór asortymentu oferuje sklep internetowy BHP-Gabi.