Jak wybierać szkatułki na biżuterię dostosowane do naszych potrzeb?

Jeśli biżuteria ma nam służyć przez wiele lat nie tracąc swojej wyjątkowości, należy dbać o nią w odpowiedni sposób. Trudno osiągnąć ten cel bez przechowywania biżuterii w odpowiednim miejscu, warto więc zadać pytanie o to, na co zwracać uwagę wybierając szkatułkę na biżuterię.

Przechowywanie biżuterii – najważniejsze zasady

Szkatułka albo kuferek na biżuterię często sprawiają wrażenie rozwiązań pełniących funkcję ozdobną. Rzeczywiście, modele dostępne dziś w sprzedaży prezentują się znakomicie i same w sobie stanowią nietuzinkową ozdobę. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że na tym nie kończą się ich funkcje. Tylko praktyczne szkatułki na biżuterię są więc tymi, które powinny nas zainteresować.
Kuferki na biżuterię nie są wykorzystywane jedynie po to, aby drobne elementy nie pogubiły się. Ich naczelną zasadą jest ochrona biżuterii przed wilgocią, wodą i zanieczyszczeniami. Na powierzchni srebra i złota szybko pojawia się przecież ciemny nalot, ten zaś jest nie tylko nieestetyczny, ale również trudny do usunięcia.

Rodzaje szkatułek na biżuterię

Modelem najbardziej klasycznym jest drewniana szkatułka na biżuterię, ona też jest wybierana najczęściej. Drewno jest materiałem ponadczasowym, który prezentuje się pięknie tak w nowoczesnych, jak i w stylowych wnętrzach, szkatułka może więc pełnić także funkcję ozdobną. Także obecność szuflad jest wysoko ceniona przez osoby zastanawiające się nad zakupem takiego rozwiązania. Dzięki ich wprowadzeniu można mieć pewność, że poszczególne elementy nie będą obijały się o siebie.
Wiele osób zastanawia się też nad kuferkiem lub szkatułką na biżuterię, która swoim wyglądem przypomina nieco damską kosmetyczką. Jest ona dość duża, sprawdza się jednak znakomicie, gdy ma się przynajmniej kilka zestawów i lubi się mieć je zawsze pod ręką. Najbardziej praktyczne modele tego typu są też zaopatrzone w lusterko ułatwiające szybki wybór kompletu na konkretna okazję.