Podstawowe modele body damskich

Body to element garderoby uwielbiany dosłownie przez wszystkie kobiety. Dawniej uznawane za typową klasyczną bieliznę dziś jest noszone na co dzień i zakładane do spodni i spódnic z wysokim stanem, a czasem nawet i wybierane na ważniejsze wyjścia i poważniejsze okazje. Popularyzacja body damskich doprowadziła do tego, że producenci postanowili zabawić się ich podstawowym krojem. W ten sposób na rynek trafiło kilka nowych wersji tej klasycznej odzieży bieliźnianej.

1 – body bieliźniane

Nie da się jednak ukryć, że większość osób skojarzy body właśnie ze specyficzną odmianą damskiej bielizny. W ten sposób body wciąż jest zresztą traktowane. Niektóre kobiety wręcz nie wyobrażają sobie, że mogłyby założyć je pod marynarkę i dołączyć do eleganckiego kompletu, bo traktują je tak samo jak figi, rajstopy bądź podkoszulki. Body bieliźniane może być jednak czymś bardziej wyszukanym. Wykonane z czarnej lub czerwonej koronki stanie się synonimem seksapilu i kobiecości. Coś takiego śmiało można założyć na upojną noc z ukochanym, by zrobić na nim ogromne wrażenie i samej poczuć się pewniej.

2 – body sportowe

Z kolei z tą odmianą body damskiego na pewno polubią się wszystkie zwolenniczki aktywnego spędzania wolnego czasu. Komplety wykonywane z oddychających materiałów świetnie wspierają newralgiczne partie ciała i pozostają na skórze niemalże nieodczuwalne. Dzięki temu, że podczas noszenia przypominają jednoczęściowe stroje kąpielowe, można robić w nich dosłownie wszystko, a one przez cały ten czas będą idealnie leżeć na ciele i nie zaczną się nigdzie przesuwać czy marszczyć. Body sportowe powinno mieć właściwe wykonanie. Dobrym dla niego materiałem będzie ten przepuszczający powietrze i zdolny do wchłaniania wilgoci, o którą podczas intensywnego wysiłku nietrudno.

3 – body modelujące

Jest to pewna odmiana body bieliźnianego, ale odmiana dość specyficzna, bo mająca wykazać się konkretnym działaniem. Body modelujące, jak można się tego domyślać już po jego nazwie, ma za zadanie modelować sylwetkę. Najczęściej jest ono jednocześnie odmianą bielizny bezszwowej. Modelujące body damskie będzie wykonane z gładkiego i jakościowego materiału, który zbierze całą skórę i ją wygładzi, w ten sposób zmniejszając widoczność boczków czy innych dodatkowych fałdek. Efekt korekcji sylwetki w przypadku noszenia takiej bielizny dostrzegalny jest najmocniej w okolicy brzucha oraz bioder. Istnieją też wersje body z wydłużonym dołem, które przy okazji modelują uda i pośladki, dzięki czemu poprawiają ogólne proporcje całej figury.